اگر قصد طراحی سایت یا شروع طراحی سایت را دارید شاید بخواهید بدانید از چه نرم افزارهایی باید استفاده کرد.

به طور کلی برای برنامه نویسی از نرم افزارهای مختلفی بسته به زبان برنامه نویسی استفاده می شود و برنامه نویسان بسته به زبان برنامه نویسی خود از این نرم افزارها استفاده می کنند.

در این مقاله قصد داریم شما را با مهم ترین نرم افزارهای طراحی سایت آشنا کنیم:

Xampp : نرم افزاری رایگان و قدرتمند برای شبیه سازی سرور برروی کامپیوترهای شخصی است که همراه آن PHP, MySQL, Apache  نصب می شود و شما می توانید نرم افزارهای تحت وب را در کامپیوتر خود به راحتی کنید. البته بدون  آن که خود را درگیر پیچیدگی و پیکربندی کنید.

Adobe Photoshop : قدرتمند ترین نرم افزار ویرایش عکس در جهان که برای طراحی گرافیک ، طراح سایت و کلیه اجزای گرافیکی سایت مورد استفاده قرار می گیرد.

FileZilla : یک نرم افزار قدرتمند و البته رایگان که با آن می توان تحت پروتوکل FTP فایل های خود را به سرور به راحتی منتفل کنید.

Notepad++ : یک ویرایشگر رایگان و قدرتمند که به شما اجازه می دهد فایل های خود را در هر زبانی ویرایش کرده و اقدام به طراحی سایت کنید.

Sublime Text : نرم افزاری قدرتمند که علاوه بر امکاناتی که به عنوان ویرایشگر متن به شما می دهد امکانات بیشتری برای طراحی سایت و برنامه نویسی در اختیار شما قرار می دهد. این نرم افزار رایگان نیست اما شما میتوانید تا هر زمان که بخواهید رایگان از آن استفاده کنید!

PHPStorm : اگر نیاز به یک IDE قدرتمند برای برنامه نویسی با زبان PHP و طراحی سایت دارید و نرم افزارهایی مثل Notepad++ و SublimeText نیازهای شما را نمی تواند برطرف کند قطعا این نرم افزار به شما پیشنهاد می گردد. نرم افزاری بسیار قدرتمند و محبوب در سطح وب که به دلایل امکانات فوق العاده ای که دارد توسط برنامه نویسان حرفه ای بسیار محبوب شده است.

 

نرم افزارهای فوق ابزارهایی هستند که شما می توانید با آنها اقدام به طراحی سایت کنید و البته پیش نیاز آن دانستن اطلاعات در حوزه طراحی وب است.

اگر صرفا قصد داشتن یک وب سایت بدون هیچ گونه دانش در زمینه طراحی وب هستید می توانید با استفاده از نرم افزارهای تحت وب که به Content Management System که به اختصار CMS نامیده می شوند، دارید؛ این CMS های رایگان و محبوب به شما معرفی می شود:

Wordpress : محبوب ترین CMS در دنیا که برای ساخت وبلاگ ایجاد شد اما به مرور برای ساخت وب سایت نیز مورد استفاده قرار گرفت. این سیستم برای شروع پیشنهاد می شود.

Joomla : یکی از CMS های مطرح و با سابقه که برای ساخت وب سایت مورد استفاده قرار می گیرد. جوملا از معماری MVC استفاده می کند و امکان نوشتن ماژول های پیشرفته تر و قدرتمند در آن وجود دارد.

Drupal : یکی از قدرتمند ترین سیستم های حال حاضر که برمبنای فریمورک سیمفونی ساخته شده است. این CMS برای کارهای حرفه ای و پیشرفته تر مورد استفاده قرار می گیرد.

ثبت شده در تاریخ :

  برچسب ها

  مطالب مرتبط

  دیدگاه خود را ثبت کنید

در حال حاضر بخش دیدگاه ها غیرفعال شده است