همه ی ما از نکات اساسی بازاریابی اطلاع داریم و می دانیم که اگر می خواهیم خدمات یا کالاهایمان را به روشی موثر ترویج کنیم، نیازمند مشتریان جدید و رشد و توسعه ی کسب و کارمان هستیم. برای فروش بیشتر و جذب مشتریان جدید شما باید آگاهی مردم از برند تجاریتان را افزایش دهید. بعنوان صاحب یک کسب و کار، باید این را بدانید که هرچه آگاهی مردم از محصول شما بیشتر شود، به معنی جذب مشتریان بیشتر و افزایش درآمد خواهد بود.

بیشتر ما زمان زیادی از وقت خود را به انجام فعالیت های بازاریابی درباره محصولات یا خدماتمان می گذرانیم، فعالیت هایی که ممکن است آنقدر که می خواهیم و برایشان وقت می گذاریم، برایمان مفید واقع نشوند. اگر شما بیشتر تمرکز بازاریابی خود را روی همان روش های قبلی و قدیمی قرار دهید، ممکن است نه تنها مخاطب خود را خسته و بی حوصله کنید، بلکه متحمل ضرر در هزینه و زمان ارزشمند خود گردید.

اگر می خواهید برای بازاریابی خود سیستم و روندی داشته باشید که مقرون به صرفه و کارآمد باشد، باید اقدامات خود را در هر زمان مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار دهید تا مطمئن شوید که دقیقاً هدف را نشانه گیری کرده و در مسیر درستی قرار دارید.

در این مطلب 4 نوع مختلف بازاریابی، که بر یک نوع متفاوت از استراتژی بازاریابی تمرکز دارد را به شما معرفی می کنیم. شما می توانید با استفاده از این روش ها کسب و کار خود را رونق بخشیده و مشتریان جدیدی جذب کنید.

 

بازاریابی سببی

بازاریابی سببی که همچنین به نام های بازاریابی علت محور و بازاریابی مربوط به علت شناخته می شود، نوعی از بازاریابی است که یک شرکت و محصولات آن را به یک علت یا موضوع اجتماعی مرتبط می سازد. در این نوع بازاریابی که عموماً به فعالیت های خیریه و انسان دوستانه می پردازد، بازاریاب با پیوند دادن کالا یا خدمات خود به امور خیریه و مورد پسند مردم جامعه، برند تجاری خود را بین مردم محبوب کرده و فروش بیشتری به دست می آورد.

 

بازاریابی ارتباطی

بازاریابی ارتباطی یا رابطه ای بر حفظ مشتری و جلب کردن رضایت او تمرکز دارد. با این نوع بازاریابی شما می توانید محبوبیت خود را بین مشتریان همیشگی افزایش دهید و وفاداری آنها را نسبت به کالا یا خدمات خود بیشتر کنید. برای کسب موفقیت در بازاریابی ارتباطی لازم است خدمات مخصوصی به مشتریان ارائه دهید. در نظر داشته باشید اگر مشتری از محصولات و خدمات شما رضایت داشته باشد، بارها و بارها برای خرید مراجعه خواهد کرد و محصولات شما را بین آشنایان خود تبلیغ خواهد کرد.

 

بازاریابی کمیابی

بازاریابی کمیابی به یعنی با گفتن اینکه این کالا یا خدمات بسیار کمیاب است و فقط در همین زمان محدود به فروش می رسد، در مشتریان انگیزه ی خرید ایجاد کنید. هدف این بازاریابی ایجاد حس ضرورت خرید در مشتری است. باید قادر باشید مشتریان را بترسانید که اگر سریعاً اقدام به خرید نکنند دیگر به این محصول دسترسی نخواهند داشت.

 

بازاریابی مخفی

بازاریابی مخفی تکنیکی است که بر فعالیت های پنهان بازاریابی تمرکز دارد. در این روش شما به عنوان نماینده شرکت باید در مکان هایی که خریداران بالقوه حضور دارند شرکت کنید و بطور غیر مستقیم در مورد فواید استفاده از خدمات و محصولاتتان صحبت کنید. به این صورت مخاطبین به چشم بازاریابی به صحبتهای شما نمی نگرند، و گمان می کنند شما دوستانه و بدون برنامه ریزی قبلی کالا یا خدمات خاصی را به آنان معرفی می کنید. در این روش هرچه در صحبت هیجان بیشتری داشته باشید تاثیر بیشتری بر مخاطبین خواهید داشت.

ثبت شده در تاریخ :

  برچسب ها

  مطالب مرتبط

  دیدگاه خود را ثبت کنید

در حال حاضر بخش دیدگاه ها غیرفعال شده است