در دنیای امروز با گسترش راههای ارتباطی آموزش دیدن در هر زمینه ای نیز بسیار آسان شده است. با اندکی جستجو در اینترنت در هر رشته تخصصی مطمئناً آموزشهای بسیار مناسبی را خواهید یافت. طراحان سایت نیز از این قاعده مستثنی نیستند و تقریبا در هر شهری چند شرکت طراحی سایت و تعداد زیادی طراح سایت وجود دارد. چطور می توانیم یک انتخاب مناسب داشته باشیم؟

در این مطلب با ما همراه باشید تا چند نکته مهم را در خصوص انتخاب پیمانکار جهت طراحی سایت را خدمتتان شرح دهیم.

 جزئیات پروژه تان را کامل بنویسید

اگر شما به جزئیات پروژه خود واقف نباشید مطمئناً طراح وب هم نخواهد فهمید که شما چه میخواهید و در آخر کاری را که تحویل میگیرید چندان به مزاج شما سازگار نخواهد بود. بنابراین بسیار مهم است که بدانید پروژه طراحی سایت شما دقیقا شامل چه بخش ها و چه صفحاتی است تا نتیجه کار همان چیزی باشد که انتظار آن را می کشیدید.

سابقه و ارتباط آن با قیمت پروژه

معمولا شرکت های با سابقه بیشتر قیمت های بسیار بالاتری نسبت به طراح های سایت تازه کار یا با سطح متوسط دارند و این شرکت ها تمایل بیشتری برای انجام پروژه های بزرگ و گران قیمت از شرکت ها و سازمان های مطرح دارند و اگر در ابتدای راه هستید، واگذاری پروژه طراحی وب سایت خود به آنها هزینه بسیار بالاتری دارد. شرکت های کوچکتر با توجه به سابقه خود طبیعتا قیمت های پایین تری دارند و سعی در جلب رضایت مشتریان خود را دارند. اما واگذاری پروژه طراحی سایت خود به این شرکت ها هم با توجه به تجربه کم دارای ریسک بیشتری نسب به شرکت های باسابقه است.

بنابراین سعی کنید توجه خود را صرفا بر مبنای سابقه یک شرکت قرار ندهید و همچنین گول ارزانی را نیز نخورید!

از آنها نمونه کار مشتریان قبلی را بخواهید.

شما بعنوان مشتری حق دارید که ببینید پیمانکار شما چه قابلیتهایی دارد و تا چه مقدار در انجام کار طراحی دقیق و مسلط است. بنابراین از وی چند نمونه کار بخواهید و با دقت جزئیات آن را با چیزی که شما در نظر دارید مطابقت دهید.

قبل از هرگونه سفارش، از نحوه پشتیبانی اطمینان حاصل کنید.

از زمانی که پروژه نهایی تحویل شما میگردد، حداقل 3 ماه زمان میبرد تا شما با کلیه جزئیات آن آشنا شوید و خطاها و کمبودهای سیستم را متوجه شوید. بنابراین نیاز است که حتماً طراح سایت شما را تا مدتی پشتیبانی نماید.

درخواست پیشنمایشی از خواسته خود را بدهید.

قبل از شروع انجام پروژه بهتر است از طراح سایت خود یک پیشنمایش از آنچه که وی قصد انجامش را دارد تحویل بگیرید. زیرا شما با دیدن تصویر واقعی آنچیزی که در ذهنتان است، میتوانید تمام زوایای آن را سنجیده و حتی ممکن است موارد جدیدتری نیز به ذهنتان خطور کند که به آن بیافزایید.

قرارداد رسمی از نان شب هم واجب تر است!

همیشه هنگام انجام یک معامله قولها و وعده وعید های زیادی ما بین خریدار و فروشنده رد و بدل میشود اما آیا به همه آنچیزی که گفته شد عمل نیز میشود؟ مسلماً در بسیاری از موارد خیر!! پس بهتر از شرکت یا شخصی را برای طراحی سایت خود انتخاب کنید که واقعا مایل به بستن قرارداد رسمی نیز باشد. زیرا از قدیم گفته اند آنرا که حساب پاک است از مصاحبه چه باک است...

هزینه پروژه و روش پرداخت

در خصوص هزینه پیشنهادی از سمت طراح سعی کنید جزئیات آنرا نیز بخواهید که مثلا برای چه مواردی نیاز به این مقدار هزینه است زیرا بخش اعظمی از این مبلغ دستمزد طراح میباشد. لذا شما با مقایسه مبلغ با چند پیمانکار دیگر ممکن است به نتیجه بهتری برسید. و در نهایت روش پرداخت آنرا مشخص کنید، بهتر است پرداخت را بصورت یکجا انجام ندهید. و در صورت انجام پرداخت چند مرحله ای، حتماً از پیمانکار بخواهید تا آنرادر قرارداد قید نماید.

 

ثبت شده در تاریخ :

  برچسب ها

  مطالب مرتبط

  دیدگاه خود را ثبت کنید

در حال حاضر بخش دیدگاه ها غیرفعال شده است